هیچان

هيچان

اولین حضور جدگال در روستای هیچان (دهکده فرهنگی) شهرستان نیکشهر

استقبال اقشار مختلف مردمی دهستان هیچان در محل سه راهی (کناردان کنار سنگ شکن شرکت پرلیت) از جدگال و مسوولان نیکشهر

چرا طرح هادی هیچان پس از گذشت 20 سال همچنان ناتمام مانده است. 

مولوی محمدنعیم رئیسی: جدگال باید هر سه ماه به حوزه انتخابیه(دهستانهای پرجمعیت) سرکشی و مشکلات را بررسی و حل کند.

جدگال:اگر کسی بعد از 20 روز از پیگیری جوابی نگرفت بایددوباره مکاتبه کند

 

پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر: مولوی محمد نعیم رئیسی امام جمعه هیچان در جلسه تقدیر و تشکر جدگال از مردم که در مسجد جامع هیچان با حضور اقشار مختلف مردمی امروز سه شنبه 1391/01/08 ساعت 14 برگزار شده بود، خطاب به جدگال منتخب مردم در مجلس نهم و نماینده فعلی مردم چابهار نیکشهر و کنارک گفت رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم سریع انجام شود و هر سه ماه یکبار به دهستانهای پرجمعیت حوزه انتخابیه حضور پیدا کند و مشکلات را از نزدیک بررسی و حل نماید.

بعد از انتخابات مجلس نهم این اولین سفری بود که جدگال و سران طوائف و قبایل و ریش سفیدان بخش دشتیاری و چابهار برای تقدیر و تشکر از مردم به نیکشهر آمده بودند و روستای هیچان(دهکده فرهنگی) را انتخاب نموده بودند.

جدگال گفت باید مردم و مسوولان وظیفه خود را بدانند و خود پیگیر مسائل و مشکلات باشند و سر 20 روز برای حل مشکل پیگیری و مکاتبه نمایند. مسوولان هم باید به مردم پاسخ لازم را بدهند.

مولوی محمد نعیم رئیسی امام جمعه هیچان مهمترین مشکلات هیچان را عدم اجرای طرح نیمه تمام هادی بعد از گذشت 20 سال- آسفالت راه روستا از دو طرف جاده ترانزیت و طرف شرکت پرلیت- عدم آنتن دهی مناسب مبایل و دکل تلویزیونی - کمک به کشاورزی و... عنوان کرد که مسوولان مربوطه  پاسخ لازم را به مردم دادند.

جدگال در این جلسه از مسوولان خواست به حل مشکلات کوچک تلاش بیشتری بکنند و افزود در بعضی از روستاها طرح هادی اجرا شده ولی مسوولان عاجزند که یک تیر برق را از وسط جاده برداشته و در پیاده رو نصب و سیم کشی نمایند.

جدگال گفت مردمان روستا حاضرند در کندن چاله های تیرهای برق را بصورت خودجوش کمک و همکاری نمایند.

وی گفت طرح هادی روستای هیچان با گذشت 20 سال همچنان ناتمام است که باید علت ها و مشکلات آن هر چه سریعتر بررسی و اقدام لازم بشود.

وی با اشاره به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی خطاب به مسوولان گفت بهترین راه برای تحقق این شعار حمایت از بخش کشاورزی و مکانیزه کرده کشاورزی است که مسوولان آنرا در جهت تشویق بهتر کشاورزان سرلوحه کار خود قرار دهند و از هیچ کوششی در بخش کشاورزی دریغ نورزند.

مهدی سرحدی سرپرست فرمانداری نیکشهر هم در این جلسه با تبریک سال نو از همکاری و تعامل دستگاههای اجرایی در رفع مسائل و مشکلات مردم تشکر کرد و افزود مسوولان باید بدون منت به مردم خدمت کنند و در این راستا موفق بوده اند و مشکلات مردم پس از بررسی پیگیری لازم خواهد شد.

 


+ نوشته شده در یکشنبه بیستم فروردین ۱۳۹۱ساعت 12:5 توسط good boy |